Днів
Годин
Хвилин
Секунд

Fuel&Charge – це виставка заправної і електрозарядної інфраструктури для всіх видів автомобільного транспорту.
26 - 28 травня 2021 року • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Томаш Млинарський: «Ми створюємо острівці сучасних технологій на АЗС»

news
НР розпитав Томаша Млинарського, президента польської IGLOO, виробника сучасних холодильних технологій, про тренди розвитку магазинів та кафе на європейських та українських АЗС.
Томаш Млинарський: «Ми створюємо острівці сучасних технологій на АЗС»
Нещодавно НафтоРинок оновив дослідження бізнесу на українських АЗС, спойлер якого звучить як «Швидко вчіться заробляти не на пальному!». Успіх цієї справи залежить від ідеї, готовності інвестувати в неї та в сучасне обладнання. Саме останньому пункту ми стали приділяти увагу з розвитком ринку. Подорожуючи Польщею та іншими європейськими країнами, ми часто зустрічали на АЗС пристрої IGLOO. Декілька українських мереж уже теж активно їх застосовують. НР зв’язався з Томашем Млинарським, президентом IGLOO, виробника сучасних холодильних технологій, і розпитав про тренди магазинів та кафе на європейських та українських АЗС.
 
Томаше, вочевидь компанія наразі відчуває збільшення попиту на обладнання для АЗС. Як вам вдається забезпечити стільки мереж різноманітними меблевими та холодильними рішеннями? 

IGLOO працює на європейському ринку понад 35 років. Спочатку ми зосередилися у Польщі. Згодом відкриття європейських кордонів дало нам змогу  розширитися не лише в Європі, а й за її межами (в Канаді, США, ПАР). Усюди був великий попит не тільки на окремі меблі, а й на комплексні концепції для заправок. Наразі стандартом стає запит на проєкти, у рамках якого наше завдання – вибрати відповідний набір меблів. Досвід, накопичений за попередні роки, та великий склад кваліфікованого персоналу дають можливість швидко знаходити рішення з урахуванням побажань замовника.

Як змінився попит на станційне обладнання? 

Як уже зазначалося, спочатку ми розробляли запити щодо окремих холодильних пристроїв, а згодом – цілих ліній. Разом із розвитком гастрономічної пропозиції на АЗС виникла потреба в опалювальних приладах та лініях подачі гарячих страв, які сьогодні стали абсолютним стандартом. Лінії хот-догів та напоїв набирають усе більшої популярності. Прилади самообслуговування для бутербродів та напоїв, а також нейтральні пристрої для імпульсних продажів (на касі) дуже популярні. За останні два роки ми також помітили великий попит на холодильні острови, розміщені у центральній частині торгової зали, «дорогою» до каси, які приносять значну частину роздрібного товарообігу. IGLOO пропонує повний асортимент цих продуктів і постійно вдосконалює їх, дослухаючись до потреб та думок наших клієнтів.
 
Яка сьогодні провідна тенденція? 

Роль АЗС змінюється. Сьогодні це не тільки місце для заправки, а й, перш за все, – ресторанний або кондитерський пункт. Тому станції перетворюються на магазини, приносячи більше доходів від продажу непаливних товарів, ніж від реалізації пального. Одна з найбільших польських паливних мереж оголосила результати своєї діяльності за попередній рік: понад 70% від її доходів припадає на роздрібний продаж, і лише 30% – на продажі від пального. І ця тенденція в Європі лише посилюється. Для нас як виробника пристроїв це означає подальший підвищений попит на нашу продукцію, яка досі постачалася лише в супермаркети.

Іншим визначальним фактором сучасної станції є покращення стану навколишнього середовища та пов’язана з цим економія електроенергії. План скорочення викидів СО2, прийнятий ЄС до 2030 р., значно прискорив роботу над сучасними технологіями, що зменшують забруднення повітря. Компанія IGLOO представила інноваційні інверторні установки, які зменшують споживання електроенергії більш ніж на 50% порівняно з традиційними конденсаційними. Я вже можу анонсувати, що в середині року ми представимо новий когенераційний пристрій, який наблизить нас до будівлі з нульовою енергією. І (увага!) перші проєкти виконуються на автозаправних станціях, власники яких, шукаючи низьку вартість та конкурентних переваг, інвестують у новітні технологічні рішення на основі екологічних газових агентів та гліколевих установок.
 
Де можна знайти вашу продукцію в Україні? 

Протягом останніх 10 років усі наші холодильні продукти та рішення успішно просуває наш генеральний представник в Україні, компанія Torholod. З ними ми реалізували багато проєктів з оснащення пунктів харчування і магазинів на АЗС. Прикладом можуть бути АЗС ОККО, для яких згідно з їхніми побажанням і за їхніми технічними характеристикам були розроблені холодильні вітрини, спеціальні модулі для приготування хот-догів, пасти і сендвічів передньої лінії АЗС, вітрини для готових продуктів, які мають зберігатись теплими і готовими до подачі клієнтам.
 
На АЗС UPG постачається острівний модуль, в якому одночасно є холодильні і нейтральні стелажні системи, виставлені продукти як із нейтральною температурою зберігання, так і з низькою. На АЗС «БРСМ-Нафта» встановлюється цілий комплекс вітрин і модулів, які є візитівкою цих АЗС. Їхня конструкція і кольорова гама матеріалів для оздоблення ексклюзивні.

На АЗС України успішно використовуються пристінні холодильні стелажні системи з інверторним компресором японського виробника Hitachi. Ці компресори працюють у постійному режимі з гнучким графіком потужності, в них відсутня функція увімкнення/вимкнення. А це дає змогу уникнути раптових стрибків струму в мережі, що має неабияке значення для АЗС з індивідуальним електропостачанням. Рівень шуму від роботи таких пристінних великих стелажних систем мінімальний. Це важливо для приміщень станцій, де працює багато обладнання і чимало відвідувачів.
 
Джерело